Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowymi prelegentami, którzy będą dzielić się swoją wiedzą na konferencji „Technologie dla Biznesu”. W tym niezwykłym wydarzeniu skupiamy się na zrównoważonym biznesie oraz innowacyjnych, ekologicznych technologiach dla przedsiębiorstw.
Nasi prelegenci, eksperci w swoich dziedzinach, przedstawią inspirujące studia przypadku, strategie oraz najnowsze rozwiązania, które mogą rewolucjonizować sposób prowadzenia biznesu.
Dołącz do nas, aby zdobyć nie tylko wiedzę, ale również motywację do tworzenia społecznie i ekologicznie odpowiedzialnych praktyk w biznesie.
Prorektorka ds. współpracy z otoczeniem Politechnika Wrocławska
Profesor w dziedzinie inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doświadczona badaczka i menedżerka projektów międzynarodowych, ekspertka w zakresie oczyszczania spalin, gospodarki odpadami oraz innowacyjnych technologii środowiskowych. Ma na koncie staże naukowe w USA (U.S. EPA, Stanford University) i Czechach. Współprzewodniczy Interdyscyplinarnemu Seminarium Naukowemu PWr i reprezentuje uczelnię w europejskiej sieci Unite!.
Biuro Analiz Makroekonomicznych PKO Bank Polski
Dyrektorka Biura Analiz Makroekonomicznych PKO Banku Polskiego. Od 2017 odpowiada między innymi za prognozy dla krajowej gospodarki, za których trafność Bank jest regularnie nagradzany w kraju (Gazeta Giełdy Parkiet) i za granicą (Consensus Economics, Focus Economics) . Ma blisko 20-letnie doświadczenie w analizowaniu i prognozowaniu procesów makroekonomicznych, które poza PKO Bankiem Polskim zdobywała m.in. także w Raiffeisen Bank Polska. Absolwentka SGH (Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne), studiowała też na Uniwersytecie J.Gutenberga w Moguncji.
Wydział Informatyki i Telekomunikacji - Politechnika Wrocławska
Adiunkt w dziedzinie sztucznej inteligencji na Politechnice Wrocławskiej. Pełni również funkcję kierownika Katedry Sztucznej Inteligencji na tej samej uczelni. Stopień doktora uzyskał na Politechnice Wrocławskiej w 2012 roku z wyróżnieniem, a stopień doktora habilitowanego w 2020 roku w Instytucie Informatyki Polskiej Akademii Nauk w Warszawie. Jego zainteresowania obejmują uczenie maszynowe, uczenie głębokie, uczenie reprezentacji, analizę sieci społecznościowych, analizę mediów społecznościowych oraz systemy rekomendacyjne. Tomasz Kajdanowicz jest praktykiem sztucznej inteligencji i propagatorem jej odpowiedzialnego wykorzystania w relacjach obywatel-samorząd-przemysł-nauka. Jest także innowatorem i przedsiębiorcą, absolwentem programu TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda.
Wydział Zarządzania, Politechnika Wrocławska
Profesor nauk ekonomicznych, członek AcademA Europaea oraz kierownik Katedry Badań Operacyjnych i Inteligencji Biznesowej na Politechnice Wrocławskiej. Zaliczany jest do grona światowych ekspertów w zakresie prognozowania na rynku energii.
Wprowadził do literatury oraz praktyki biznesowej metodę Quantile Regression Averaging (QRA), wykorzystaną później przez dwa zwycięskie zespoły w konkursie Global Energy Forecasting Competition 2014, oraz architekturę NBEATSx umożliwiającą interpretację składowych głębokiej sieci neuronowej prognozującej ceny energii, co zostało uznane przez magazyn Forbes w 2023 roku za jeden z pięciu najważniejszych kierunków rozwojowych Deep Tech.
Jego najważniejszym osiągnięciem jest prawdopodobnie „seria” trzech artykułów przeglądowych na temat prognozowania cen energii elektrycznej, która promuje rygorystyczne stosowanie metod, miar błędów oraz testów statystycznych. Za artykuł z 2014 roku otrzymał Emerald Citation of Excellence Award oraz nagrodę International Institute of Forecasters, a wszystkie trzy znajdują się na liście Highly Cited Papers według bazy Web of Science.
Wydział Mechaniczny, Politechnika Wrocławska
Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie również uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Habilitację uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, a następnie otrzymał tytuł profesora na Politechnice Poznańskiej. Jego obszarem specjalizacji są głównie trwałość i niezawodność, ekologia oraz efektywność energetyczna pojazdów i ich napędów.
Jest autorem teorii kinetyki chwilowego i skumulowanego zużywania materiałów oraz teorii skumulowanego zapotrzebowania energetycznego w długotrwałej eksploatacji pojazdów. Współtworzył także teorię filtracji płynów. Jako prekursor wprowadził do eksploatacji pojazdów biopaliwa oraz katalityczne systemy oczyszczania spalin silników diesla.
Jest również analitykiem procesów związanych z długotrwałą eksploatacją pojazdów zasilanych e-paliwami oraz pojazdów elektrycznych. Ponadto, pełni funkcję nauczyciela akademickiego oraz kierownika zakładów naukowych. Jest twórcą i kierownikiem Katedry Inżynierii Pojazdów na Politechnice Wrocławskiej.
Wypromował 11 doktorów nauk technicznych, z których kilku osiągnęło stopień doktora habilitowanego oraz tytuł naukowy. Uczestniczył w licznych stażach naukowych w RFN i USA oraz organizował i brał udział w kongresach i konferencjach naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest autorem i współautorem 323 prac naukowych, w tym 4 książek.
Posiada bogate doświadczenie zawodowe w przemyśle w Austrii, Polsce i Niemczech, obejmujące prowadzenie firm oraz udział i przewodnictwo w radach nadzorczych w RFN.
Trenerka i konsultantka biznesu
Trenerka i konsultantka biznesu.Właścicielka marki szkoleniowej KROK oraz założycielka i wiceprezeska Europejskiego Instytutu Brainologii. Praktyk narzędzi Lumina Learning, diagnosta odporności psychicznej i wykładowca akademicki. Od 2007 roku wspiera liderów, wzmacnia zespoły, usprawnia procesy i rozwija organizacje. Współpracuje z przedsiębiorstwami z rozmaitych branż i na różnych etapach ich rozwoju, pomagając im przejść przez zmiany. Ufa ludziom, dostrzega ich potencjał i potrafi rozwijać ich skrzydła.
Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska
Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Od ponad 20 lat
zajmuje się naukowo, dydaktycznie i zawodowo efektywnością energetyczną budynków i
instalacji, audytem energetycznym, systemami odnawialnych źródeł energii, w szczególności
pompami ciepła i kolektorami słonecznymi i ogniwami PV. W swojej pracy stosuje holistyczne
spojrzenie na kwestię OZE i efektywności energetycznej budynków uwzględniające efekty
energetyczne, ekonomiczne, środowiskowe i społeczne dążenia do neutralności
klimatycznej. Jest autorką prawie 80 publikacji naukowych w opisanej tematyce. Pełniła
funkcje zastępcy kierownika Katedra Klimatyzacji, Ogrzewnictwa, Gazownictwa i Ochrony
Powietrza oraz prodziekana ds. dydaktyki Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki
Wrocławskiej. Jest członkiem Sekcji Ciepłownictwa i Klimatyzacji Komitetu Inżynierii Lądowej
i Wodnej Państwowej Akademii Nauk.
Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska
Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. W pracy naukowej skupia się przede wszystkim na badaniach niezawodności działania kanalizacji deszczowej, modelowaniu matematycznym opadów deszczowych, analizie statystycznej zmian klimatu w badaniach efektywności odnawialnych źródeł energii, a także alternatywnych źródłach i metodach pozyskiwania wody. Jest również współautorem ponad 150 publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu ekspertyz technicznych w zakresie zagospodarowania wód opadowych. Od 2012 r. jest członkiem Sekcji Inżynierii Sanitarnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.Pełni funkcje zastępcy dyrektora Instytutu Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej ds. badań naukowych i współpracy z przemysłem (2012-2014), prodziekana ds. studenckich i organizacyjnych Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej (2016-2020), a także eksperta w Centrum Badań i Rozwoju Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego (2020 – 2022). Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej.
PKO Bank Polski
Dominika Cebrat, dyrektor Biura w Regionalnym Oddziale Detalicznym we Wrocławiu PKO Banku Polskiego. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości na różnych stanowiskach, ale zawsze w PKO Banku Polskim. Zajmuje się wsparciem procesów sprzedażowych w Banku, jej pasją jest odpowiadać na potrzeby na klientów.
Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Szkoty Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA prowadzonych przez Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Franklin University.
Prezes Zarządu N Energia
Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w branży energetycznej, współpracował między innymi z AXPO, Handen, RWE, Energa Obrót.
• Ekspert i edukator – promuje wykorzystanie nowoczesnych narzędzi, w tym sztucznej inteligencji, do analizy zużycia i kosztów energii.
• Prezes N Energia – zarządza firmą oferującą kompleksowe rozwiązania optymalizacji kosztów energii dla firm
Prezes Meta Agent S.A
Wizjoner technologiczny z 12-letnim doświadczeniem w rozwijaniu firm. Ekspert w dziedzinie systemów Agentic AI i architektury multimodalnej. Twórca przełomowej technologii – pierwszego agenta AI (cyfrowego pracownika AI) na blockchainie wykorzystującego zaawansowane algorytmy Agentic AI. Zwycięzca prestiżowego AI/Blockchain Hackathon w Rio De Janeiro 2024 i laureat głównej nagrody NBX2024 w kategorii najbardziej innowacyjny startup. Międzynarodowy prelegent specjalizujący się w sztucznej inteligencji, automatyzacji procesów i przyszłości autonomicznych agentów AI (cyfrowych pracowników AI). Założyciel i akcjonariusz Meta Agent SA, gdzie kieruje rozwojem technologicznym i ekspansją międzynarodową, koncentrując się na integracji systemów i innowacjach w zakresie sztucznej inteligencji.
Wydział Mechaniczny,
Politechnika Wrocławska
Absolwent Automatyki i Robotyki na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Obecnie związany z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Wrocławskiej, gdzie pracuje w Katedrze Podstaw Konstrukcji Maszyn i Układów Mechatronicznych oraz pełni funkcję opiekuna Laboratorium Mechatroniki i Robotyki. Autor monografii naukowej pt. „Inspekcyjne roboty mobilne. Synteza, badania, aplikacje”.
Specjalizuje się w projektowaniu i budowie robotów oraz urządzeń mechatronicznych. Jego działalność badawcza koncentruje się na opracowywaniu złożonych systemów integrujących komponenty mechaniczne, sensoryczne i elektroniczne z zaawansowanym oprogramowaniem sterującym. Szczególne zainteresowanie poświęca systemom nawigacji i lokalizacji, integracji sensorów oraz implementacji algorytmów sztucznej inteligencji i analizy danych, mających na celu zwiększenie autonomii i funkcjonalności tworzonych rozwiązań.
Prowadzi badania nad autonomicznymi platformami mobilnymi, w tym robotami inspekcyjnymi przeznaczonymi do pracy w wymagających środowiskach przemysłowych (np. w górnictwie), a także nad robotami transportowymi typu AGV (Automated Guided Vehicles), AMR (Autonomous Mobile Robots) oraz BSP (Bezzałogowe Statki Powietrzne).
Wydział Zarządzania i Informatyki, Politechnika Wrocławska
Doktor nauk ekonomicznych, wykładowca Politechniki Wrocławskiej. Ekspert z 24-letnim doświadczeniem w sektorze energetyczno-paliwowym. Zarządzał m.in. spółkami TAURON, ENEA, ENERGA, PERN, GPW InfoEngine. Specjalizuje się w zarządzaniu strategicznym w obszarze energii, gazu, ropy, OZE i gospodarki obiegu zamkniętego. Były członek rad nadzorczych wielu spółek energetycznych, doradca rządowy ds. bezpieczeństwa energetycznego, adiunkt na Politechnice Wrocławskiej, autor publikacji naukowych. Absolwent studiów podyplomowych w Polsce, USA i Europie. Senior Fellow Fundacji Pułaskiego, członek PTPiRE, TOE, USA Alumni oraz ekspert Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
Politechnika Wrocławska
Pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej. Absolwentka studiów magisterskich Mechaniki i Budowy Maszyn na Wydziale Mechanicznym oraz Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej, jak również studiów doktoranckich Inżynierii Środowiska, zakończonych stopniem doktora nauk technicznych. Ekspert w zakresie badań silników spalinowych oraz analiz oddziaływania motoryzacji na jakość środowiska ze szczególnym uwzględnieniem jakości powietrza. Specjalizuje się w zagadnieniach rozprzestrzeniania się zanieczyszczeń w środowisku.
Politechnika Wrocławska
Profesor uczelni w Katedrze Inżynierii Pojazdów Politechniki Wrocławskiej. Specjalizuje się w badaniach emisji zanieczyszczeń z pojazdów, technologiach ograniczania emisji oraz napędach alternatywnych. Autorka i współautorka ponad 70 publikacji naukowych w czasopismach krajowych i międzynarodowych. Aktywnie uczestniczy w realizacji projektów badawczo-rozwojowych oraz pełni funkcje eksperckie i organizacyjne.