Prelegenci

Zapraszamy do zapoznania się z wyjątkowymi prelegentami, którzy będą dzielić się swoją wiedzą na konferencji „Technologie dla Biznesu”. W tym niezwykłym wydarzeniu skupiamy się na zrównoważonym biznesie oraz innowacyjnych, ekologicznych technologiach dla przedsiębiorstw.

Nasi prelegenci, eksperci w swoich dziedzinach, przedstawią inspirujące studia przypadku, strategie oraz najnowsze rozwiązania, które mogą rewolucjonizować sposób prowadzenia biznesu.

Dołącz do nas, aby zdobyć nie tylko wiedzę, ale również motywację do tworzenia społecznie i ekologicznie odpowiedzialnych praktyk w biznesie.

prof. dr hab. inż. Renata Krzyżyńska

Prorektorka ds. współpracy z otoczeniem Politechnika Wrocławska

Profesor w dziedzinie inżynierii środowiska, górnictwa i energetyki. Absolwentka Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Doświadczona badaczka i menedżerka projektów międzynarodowych, ekspertka w zakresie oczyszczania spalin, gospodarki odpadami oraz innowacyjnych technologii środowiskowych. Ma na koncie staże naukowe w USA (U.S. EPA, Stanford University) i Czechach. Współprzewodniczy Interdyscyplinarnemu Seminarium Naukowemu PWr i reprezentuje uczelnię w europejskiej sieci Unite!.

Marta Petka-Zagajewska

Biuro Analiz Makroekonomicznych PKO Bank Polski

Dyrektorka Biura Analiz Makroekonomicznych PKO Banku Polskiego. Od 2017 odpowiada między innymi za prognozy dla krajowej gospodarki, za których trafność Bank jest regularnie nagradzany w kraju (Gazeta Giełdy Parkiet) i za granicą (Consensus Economics, Focus Economics) . Ma blisko 20-letnie doświadczenie w analizowaniu i prognozowaniu procesów makroekonomicznych, które poza PKO Bankiem Polskim zdobywała m.in. także w Raiffeisen Bank Polska. Absolwentka SGH (Metody Ilościowe i Systemy Informacyjne), studiowała też na Uniwersytecie J.Gutenberga w Moguncji.

dr hab. inż. Tomasz Kajdanowicz

Wydział Informatyki i Telekomunikacji - Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Rafał Weron

Wydział Zarządzania, Politechnika Wrocławska

prof. dr hab. inż. Lech Sitnik

Wydział Mechaniczny, Politechnika Wrocławska

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Wrocławskiej, gdzie również uzyskał stopień doktora nauk technicznych. Habilitację uzyskał na Uniwersytecie Technicznym w Dreźnie, a następnie otrzymał tytuł profesora na Politechnice Poznańskiej. Jego obszarem specjalizacji są głównie trwałość i niezawodność, ekologia oraz efektywność energetyczna pojazdów i ich napędów.

Jest autorem teorii kinetyki chwilowego i skumulowanego zużywania materiałów oraz teorii skumulowanego zapotrzebowania energetycznego w długotrwałej eksploatacji pojazdów. Współtworzył także teorię filtracji płynów. Jako prekursor wprowadził do eksploatacji pojazdów biopaliwa oraz katalityczne systemy oczyszczania spalin silników diesla.

Jest również analitykiem procesów związanych z długotrwałą eksploatacją pojazdów zasilanych e-paliwami oraz pojazdów elektrycznych. Ponadto, pełni funkcję nauczyciela akademickiego oraz kierownika zakładów naukowych. Jest twórcą i kierownikiem Katedry Inżynierii Pojazdów na Politechnice Wrocławskiej.

Wypromował 11 doktorów nauk technicznych, z których kilku osiągnęło stopień doktora habilitowanego oraz tytuł naukowy. Uczestniczył w licznych stażach naukowych w RFN i USA oraz organizował i brał udział w kongresach i konferencjach naukowych zarówno w kraju, jak i za granicą. Jest autorem i współautorem 323 prac naukowych, w tym 4 książek.

Posiada bogate doświadczenie zawodowe w przemyśle w Austrii, Polsce i Niemczech, obejmujące prowadzenie firm oraz udział i przewodnictwo w radach nadzorczych w RFN.

 

Ewa Załupska

Trenerka i konsultantka biznesu

Trenerka i konsultantka biznesu.Właścicielka marki szkoleniowej KROK oraz założycielka i wiceprezeska Europejskiego Instytutu Brainologii. Praktyk narzędzi Lumina Learning, diagnosta odporności psychicznej i wykładowca akademicki. Od 2007 roku wspiera liderów, wzmacnia zespoły, usprawnia procesy i rozwija organizacje. Współpracuje z przedsiębiorstwami z rozmaitych branż i na różnych etapach ich rozwoju, pomagając im przejść przez zmiany. Ufa ludziom, dostrzega ich potencjał i potrafi rozwijać ich skrzydła. 

 

dr hab. inż. Małgorzata Szulgowska-Zgrzywa

Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska

Absolwentka Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. Od ponad 20 lat
zajmuje się naukowo, dydaktycznie i zawodowo efektywnością energetyczną budynków i
instalacji, audytem energetycznym, systemami odnawialnych źródeł energii, w szczególności
pompami ciepła i kolektorami słonecznymi i ogniwami PV. W swojej pracy stosuje holistyczne
spojrzenie na kwestię OZE i efektywności energetycznej budynków uwzględniające efekty
energetyczne, ekonomiczne, środowiskowe i społeczne dążenia do neutralności
klimatycznej. Jest autorką prawie 80 publikacji naukowych w opisanej tematyce. Pełniła
funkcje zastępcy kierownika Katedra Klimatyzacji, Ogrzewnictwa, Gazownictwa i Ochrony
Powietrza oraz prodziekana ds. dydaktyki Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki
Wrocławskiej. Jest członkiem Sekcji Ciepłownictwa i Klimatyzacji Komitetu Inżynierii Lądowej
i Wodnej Państwowej Akademii Nauk.

Kamil Nawirski

Stowarzyszenie Absolwentów Politechniki Wrocławskiej

prof. dr hab. inż. Bartosz Kaźmierczak

Wydział Inżynierii Środowiska, Politechnika Wrocławska

Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej. W pracy naukowej skupia się przede wszystkim na badaniach niezawodności działania kanalizacji deszczowej, modelowaniu matematycznym opadów deszczowych, analizie statystycznej zmian klimatu w badaniach efektywności odnawialnych źródeł energii, a także alternatywnych źródłach i metodach pozyskiwania wody. Jest również współautorem ponad 150 publikacji naukowych oraz kilkudziesięciu ekspertyz technicznych w zakresie zagospodarowania wód opadowych. Od 2012 r. jest członkiem Sekcji Inżynierii Sanitarnej Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej Polskiej Akademii Nauk.Pełni funkcje zastępcy dyrektora Instytutu Inżynierii Ochrony Środowiska Politechniki Wrocławskiej ds. badań naukowych i współpracy z przemysłem (2012-2014), prodziekana ds. studenckich i organizacyjnych Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej (2016-2020), a także eksperta w Centrum Badań i Rozwoju Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego (2020 – 2022). Obecnie pełni funkcję dziekana Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej.



Dominika Cebrat

PKO Bank Polski

Dominika Cebrat, dyrektor Biura w Regionalnym Oddziale Detalicznym we Wrocławiu PKO Banku Polskiego. Posiada ⁠ponad 20-letnie doświadczenie w bankowości na różnych stanowiskach, ale zawsze w PKO Banku Polskim. Zajmuje się wsparciem procesów sprzedażowych w Banku, jej pasją jest odpowiadać na potrzeby na klientów.

Absolwentka Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej, studiów podyplomowych Szkoty Głównej Handlowej w Warszawie oraz studiów MBA prowadzonych przez Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu oraz Franklin University.

dr. inż. Łukasz Szałata, MBA

Politechnika Wrocławska

Prezes Oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa we Wrocławiu od 2022 r. Wieloletni ekspert w dziedzinie inżynierii, ochrony oraz ekonomii i zarządzania środowiskiem, raportów, ocen oddziaływania na środowisko, pozwoleń zintegrowanych, doradztw technologicznych oraz środowiskowych dla instalacji potencjalnie, zawsze znacząco oddziaływających na środowisko oraz odnawialnych źródeł energii, mediator sądowy w zakresie spraw środowiskowym, w tym m.in. technologii ograniczania oddziaływania zapachowego/ odorowego oraz członek gremiów doradczych z zakresu szeroko rozumianej ochrony środowiska, a także jest mediatorem sądowym z zakresu ochrony środowiska.

Współautor opracowania na zlecenie Ministerstwa Środowiska „Lista substancji i związków chemicznych, które są przyczyną uciążliwości zapachowej” przyjętego dnia 7 listopada 2016 r.. Autor monografii „Dialog proekologiczny na rzecz zrównoważonego rozwoju Dolnego Śląska” wydanej w grudniu 2015 r.

Adiunkt naukowo-dydaktyczny w Katedrze Inżynierii Ochrony Środowiska na Wydziale Inżynierii Środowiska PWr. W latach 2016-2022 reprezentował także Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu realizując grant Komisji Europejskiej w ramach projektu „Grow Green – Green Cities for Climate and Water Resilience, Sustainable Economic Growth”. Pełnił funkcję zastępcy koordynatora programu badawczo-innowacyjnego w ramach Climate KIC. Prowadzi także studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym „Menadżer Ochrony Środowiska” oraz „Zarządzanie procesem produkcyjnym” oraz w Politechnice Wrocławskiej „Technologia wód, ścieków i odpadów”. Zajmuje także stanowisko Prezesa Zarządu Stowarzyszenia EKO-BIEGŁY® z siedzibą we Wrocławiu od 22.02.2011 r., które realizuje zadania służące ochronie środowiska naturalnego i dążeniu do eko-rozwoju, poprzez opracowywanie i kompleksowe wdrażanie projektów: badawczych, opracowań i analiz dotyczących różnych obszarów ochrony środowiska naturalnego. Jest autorem i współautorem wielu ocen oddziaływania przedsięwzięć na środowisko, pozwoleń zintegrowanych oraz opinii biegłych sądowych z zakresu ochrony środowiska. Współpracuje ściśle z Regionalnymi Organami Administracji odpowiedzialnymi za stan środowiska na terenie Dolnego Śląska.

Autor ok. 72 publikacji w materiałach konferencyjnych, czasopismach branżowych z zakresu ekonomii, inżynierii i ochrony środowiska, autor i współautor 4 monografii naukowych.